Just started....Na čem pracujeme

ZA ZRCADLEM

Svět, kde nevíš, co je nahoře a co dole. Nebo jestli ty nejsi vzhůru nohama.

Svět, který vidíš, a hned se ti mění před očima a objevuje se za tvými zády.

Svět, který se rozpíná, aby se záhy scvrkl.

Vzdálenou inspirací je nám Alenka....

Imaginace bez bariér. Perspektiva optikou odrazu a zrcadlení.

Taneční, pohybové interaktivní představení pro děti s podílem multimédií a živou hudbou. V tomto projektu chceme pokoušet zrcadlo a zrcadlové plochy, lepenky, lomení světla v zrcadle, pokřivení a rovinu. Maska ve světě fantazie, kostým jako maska a šperk jako průvodce do země neznáma. Další ze zkoumaných materiálů bude plexisklo, sklo, skleněnky, kuličky, rámy oken. Chtěli bychom experimentovat s prostorem, s rozmístěním diváků na hrací ploše, nejen v hledišti. Jde o další z projektů, kde toužíme hledat míru únosné a funkční participace diváků. 

BZZZZZZ HMYZÍ HOTEL

Hmyzí hotel bzzzzzz

Putování světem hmyzích hrdinů ve dne i v noci. Nahlédnutí do dřevěných chodbiček, pod hlínu i vodní hladinu, na stromy a rozkvetlé louky. V hmyzích hotelích žijí všelijací červíci, mušky a mšice, včelky a čmeláci, mravenci i housenky. A co teprve píďalka! Jak ta se pídí?

Česko-německá divadelní výprava za nejmenšími, v přírodě sotva viditelnými, zvířátky je určena nejmladším divákům a jejich rodičům. Motivuje je k hledání vztahu k přírodě a miniaturním tvorům, jejichž schopnosti jsou mnohdy neuvěřitelné. Specificky vystavěné divadlo podporuje maximální smyslovou aktivizaci, cílí na rozvoj představivosti a probuzení zájmu o estetické aktivity. Představení podprahově rozvíjí základy řeči a pracuje s rezonancemi a vibracemi, dále seznamuje děti s přírodními materiály včetně různých druhů dřeva. S maximální citlivostí pak zapojuje zvuky a hudbu, světlo, pohyb a dotek.

Tvorba a interpretace: Hana Strejčková a Heda Bayer

Produkce: FysioART

Koprodukce: Taupunkt e.V.

Za laskavé finanční podpory: Česko-německý fond budoucnosti, MK ČR, Hlavní město Praha